Bez kategorii,  Piwo

Angielskie Ale z kobiecych rąk

Spośród rozmaitych typów piw na czoło wysuwa się dzisiaj obecnie przede wszystkim angielskie piwo ale oraz lager. Nie jest to konkretny typ, coDystrybutor chemii gospodarczej cały gatunek, rodzaj i styl piwny. Skąd wzięło się owe Ale i jak powstaje? Gdzie i dlaczego tak szybko zostało rozpowszechnione? Wszystkiego, co niezbędne na ten temat dowiesz się z poniższych informacji zawartych w naszym wirtualnym poradniku.
Po pierwsze, angielskie gatunki ale charakteryzują się zwłaszcza ciemnym odcieniem brązowym. Ponadto mowa także o jasnobrązowym piwie, które jest tworzone z zastosowaniem odpowiedniej mieszanki zwyczajnego zupełnie słodu oraz mixu tego rodzaju słodu z karmelizowanym. W przypadku drugiego typu z wyżej wspomnianych w grę wchodzi zwłaszcza bardzo rozległa gama smakowa, a mianowicie między gorzkim a słodkawym posmakiem. Warto także nadmienić, iż ten typ browaru tworzy się z wykorzystaniem tak zwanych drożdży górnej fermentacji, a więc ale w wydaniu typowo angielskim to piwa o jasnym zabarwieniu, które okazują się dość mocne procentowo, jak na ten rodzaj napitku, a mianowicie mowa o przedziale między trzy a sześć procent zawartości alkoholu.

Dodatkowo, nie zapominajmy też o długiej i ciekawej historii owego napitka, a mianowicie – angielskie piwo ale pozyskiwane było w zasadzie w każdym brytyjskim gospodarstwie domowym, stanowiąc w tej części świata wręcz tradycyjny browar. Należy także nadmienić, że piwo co bardzo interesujące produkowane było przez przedstawicielki płci pięknej. Co więcej, bardzo często to właśnie panie zajmowały stanowisko wiejskiego kipera, który miał przeprowadzać testy piwa oraz sprawdzać jego jakość nim określone jego rodzaje wypuszczane zostawały na rynek.
obróbka skrawaniem