Bez kategorii,  Piwo

Piwo i jego historia

W szczególności za ojczyznę jednej z najpowszechniejszych dzisiaj kategorii piwnych uznaje się Wielką Brytanię. Mając na myśli wspomnianą tudomy pod warszawą odmianę, zwłaszcza trzeba podkreślić, iż w grę wchodzi tak zwane brytyjskie ale. Jest to wariant, który bazuje w głównej mierze na charakterystycznym posmaku wynikającym z zastosowania specyficznych drożdży.
W szczególności ale brytyjskie wyróżnia się trzema głównymi wariantami -popularna jest odmiana bitter czyli gorzka posmakiem oraz mild a więc łagodna a także India Pale Ale. Jest to odmiana popularna w koloniach brytyjskich w Indiach. Najpowszechniejszy rozwój browarowych technik w zakresie produkcji piw wiązał się z okresem przełomu między latami siedemdziesiątymi oraz osiemdziesiątymi minionego stulecia.

Podczas gdy natomiast w Wielkiej Brytanii królowało piwo ale, na obszarze pozostałych obszarów kontynentu europejskiego królowało piwo lager. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że największy boom na India Pale Ale nastąpił w okresie lat osiemdziesiątych na terenie Stanów Zjednoczonych. To tam trunek ten był najpopularniejszy. Chmielarstwo generalnie zaczynało przybierać wtedy formę swego rodzaju rzemieślnictwa. Było obecne nie tylko w każdym kraju na terenie Europy i nie tylko, ale również i w USA. Musimy także zwrócić uwagę na to, że w Wielkiej Brytanii dawnych dekad rozwijała się tradycja warzenia piwa samodzielnie, a co istotne – zajmowały się tym wtedy kobiety. Amerykanie do brytyjskiego browaru ale wrzucili nieco swojego dodatku, a mianowicie chmielu o aromacie cytrusowym. W ten sposób powstało piwo określane jako American India Pale Ale.