Bez kategorii,  Piwo

Piwo prosto z Wielkiej Brytanii

Do podstawowych rodzajów trunków zalicza się może nisko procentowe ale jednak stanowiące napój alkoholowy piwo, które uchodzi za jeden z najpowszechniejszych napitków, który występuje w rozmaitych wariantach smakowych, w tym zwłaszcza w postaci angielskiego ale- typowo brytyjskiego browaru, który został rozsławiony na obszarze całego kraju w ciągu zaledwie paru tygodni, a niewiele dłużej zajęło jego spopularyzowanie na terenie niemal całego świata. Czym wyróżnia się ale? Sprawdź dalej.
Angielski gatunek piwa określany jako ale bazuje zwłaszcza na charakterystycznych kwestiach takich jak specyficzna tonacja barwna typu ciemnobrązowy kolor czy też piwo jasnobrązowe, ale zawsze pozyskiwane z wykorzystaniem określonej mieszanki słodu zwyczajnego oraz skarmelizowanego. W grę wchodzi zwłaszcza zastosowanie drożdży poddawanych górnej fermentacji.

W szczególności jest to między trzy a sześć procent alkoholu. Istnieje wiele różnorodnych wariantów piw angielskich, wśród których na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwie główne odmiany takie jak piwo bitter czyli jak wskazuje już samo nazewnictwo – piwo gorzkie, mające konkretnie bursztynową barwę, a także mild a więc piwo łagodne. W głównej mierze jest to piwo cechujące się niewielką zawartością chmielu. Jeszcze czymś innym okazuje się być natomiast piwoKruszywa India Pale Ale czyli mocno gorzkie piwo, które bazuje na mieszankach produkowanych jeszcze w brytyjskich koloniach w Indiach. Pierwsze brytyjskie piwa bazowały w szczególności na niskiej zawartości alkoholu, a z czasem zaczęto wytwarzać coraz mocniejsze trunki z kategorii ale.