Bez kategorii,  Piwo

Testy piwne okiem kobiet

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że spośród testerów piwnych trunków, a więc najszerszą zdecydowanie grupę kiperów piwa stanowią kobiety. By można było wypuścić na rynek dany styl browaru, konieczne okazuje się wykazanie się pieczołowitą pracą całego szeregu sensoryków.
W kontekście piwnych testów na szczególne wyróżnienie zasługują nie tyko specjalistyczne przyrządy do tego celu stworzone, czy też maszyny jakie dokonują odpowiednich pomiarów, ale także właściwie przygotowane osoby. Musimy nadmienić, że w zasadzie testowanie piwa odbywa się częstokroć od rana do nocy, przez cały tydzień, bowiem z każdą godziną leżakujące we właściwych warunkach piwo nabiera zupełnie innych walorów smakowych. Najczęściej w browarze zatrudnionych jest mniej więcej dwudziestu sensoryków, którzy czuwają nie tylko nad aromatycznością, ale i solidną jakością uzyskiwanego browaru. Warto także podkreślić, że kiperskie zmysły najbardziej ostro reagują przede wszystkim w porach rannych.

Nie da się także ukryć, iż najmocniej zaostrzone są damski kubki smakowe i pewnie ten czynnik biorąc pod uwagę to właśnie reprezentantki płci pięknej decydują się na to, aby zostać testerkami piwa. Zadaniem takich testerów jest zarówno dokonanie obiektywnej oceny piwa pod kątem smakowym, co również i zapachu oraz wyglądu trunku nim zostanie zapuszkowany czy zabutelkowanysofy sklep i wypuszczony na rynek. Sensorycy tworzą profil piwa a więc go określają, definiują i charakteryzują. Kobiety w tej pracy okazują się od dawien dawna zdecydowanie najlepsze.
Szkoła jazdy Łódź